Sub Heading

 

Toto je článok, ktorý potrebujete pre úspech v osobnom rozvoji

Svojpomocné šialenstvo sa od začiatku 21. storočia výrazne zvýšilo. Od odvetvia, v ktorom sa pohybujú milióny dolárov, až po priemysel v hodnote miliárd dolárov, možno tvrdiť, že svojpomoc nie je to isté ako psychológia. Obaja zarábajú veľa peňazí, ale svojpomoc je o pomoci sebe samému.

Čas si vyhradiť pre svoj denný rozvrh je dôležitý pre osobný rozvoj. Práca pre ostatných je bežná - dokonca v niektorých prípadoch veľmi ušľachtilá -, ale aby bolo možné vidieť úspech v rutine osobného rozvoja, je potrebné si vyhradiť určitý čas na prácu na dosiahnutí tohto úspechu. Dokonca aj trochu naplánovaného času je lepší ako žiadny.

Vynikajúcim svojpomocným tipom, ktorý vám môže zmeniť život, je kúpiť domáce zviera. Zaobstaranie mačky alebo psa dokáže s vami úroveň stresu. Jednoduchý maznanie so psom môže výrazne znížiť váš stres. Mať domáce zvieratko je prospešné pre vás aj pre nich.

Denne si majte zoznamy svojich pokrokov. Keď dokončíte tieto zoznamy, nevyhadzujte ich tak rýchlo. To, že sú zoznamy úplné, ešte neznamená, že ste s nimi hotoví. Skúste sa obklopiť svojim pokrokom tak, že si ich ponecháte a zobrazíte. To vám môže dať šoférovanie a dá vám vedieť, že môžete dosiahnuť svoje ciele.

Hľadajte transparentnosť, keď hľadáte informácie, ktoré vás prevedú na vašej ceste k sebarozvoju. Každá rada, ktorú budete dodržiavať, by mala mať dobré úmysly jasného pôvodu. Chráni vás to pred veľavravnými, ale napriek tomu zlomyseľnými ľuďmi, ktorí chcú zarobiť dolár na bojoch druhých. Chráňte svoje srdce, keď hľadáte riešenie veľmi dôverných problémov.

Ak sa obklopíte pozitívnymi ľuďmi, pomôže vám to získať sebavedomie. Pozitívna energia je nákazlivá a tieto typy ľudí vás vždy povzbudia, aby ste dosiahli svoje ciele, a dodajú vám sebavedomie, ktoré potrebujete, aby ste uspeli. Obklopenie sa negativitou má presne opačný efekt, pretože vás nebudú povzbudzovať, keď potrebujete tento životne dôležitý výťah.

Kľúčom k úspechu je rozpoznanie rozdielu medzi vecami, ktoré môžete ovládať, a vecami, ktoré nemôžete. Nemôžete predvídať, čo sa s vami stane, ale môžete mať kontrolu nad tým, ako na to zareagujete. Naučte sa, ako byť optimistický, a nájdete spôsoby, ako prekonať prekážky v živote. Nezbíjajte sa kvôli chybám, poučte sa z nich, ako ísť ďalej.

Organizácia je kľúčom k životu bez stresu. Ak máte pocit, že sa nachádzate v neprehľadnom a chaotickom prostredí, môže vám to pripadať, akoby bol váš život preplnený a chaotický. Odstránenie niektorých harabúrd netrvá dlho a stojí za to vynaložiť úsilie, keď je všetko povedané a hotové.

Pamätajte, že je úplne prijateľné byť menej ako dokonalý. Dokonalosť nenecháva žiadny priestor na učenie alebo zdokonaľovanie, napriek tomu sú to dve z vecí, vďaka ktorým je život taký vzrušujúci a príjemný. Posúďte svoje nedokonalosti a zistite, aké sú ich pravdepodobné účinky na váš život. Je viac než pravdepodobné, že zistíte, že aj vaše chyby formujú to, kto ste a ako žijete.

Každý deň si dajte výzvu, aby ste boli produktívni! Cenná je každá minúta, ktorú ste schopní venovať svojmu osobnému rastu. Minúty sa časom sčítajú. V skutočnosti majú efekt snehovej gule. Ak každý deň pristupujete k príležitosti na osobný rast, na konci roka zistíte, že celkový konečný výsledok vášho úsilia je väčší ako súčet jeho častí.

Vždy buďte sami sebou. Žite podľa hodnôt, v ktoré veríte. Osobná integrita vám dá dôveru, ktorú potrebujete, aby ste uspeli v osobnom aj pracovnom živote. Ľuďom je ľahké dôverovať ostatným, ktorí žijú podľa ich presvedčenia, a vy budete touto dôverou odmenení.

Ak si chcete zdravo podať svojpomoc v súvislosti s bipolárnou poruchou, uistite sa, že sa vyhýbate všetkým formám konzumácie alkoholu. To je dôležité, pretože to môže spôsobiť škodlivé vedľajšie účinky na vaše telo a myseľ v kombinácii s liekmi, ktoré už užívate. To platí pre akýkoľvek iný typ chemikálie meniacej náladu, ktorý vám nebol predpísaný.

Veľkú väčšinu stresu, ktorý v tele cítime, tvorí extra adrenalín, ktorý pumpuje naše telo. Skvelým spôsobom, ako eliminovať tento extra tok adrenalínu, je cvičenie. Ak máte pocit, že ste nadmerne vystresovaní, urobte si peknú tichú prechádzku a po návrate domov sa budete cítiť oveľa lepšie.

Vzhľadom na popularitu žánru svojpomoc a to, koľko peňazí je na trhu, možno tvrdiť, že je podobný a odlišný v porovnaní s psychológiou. Napríklad psychológia má veľa spoločného s pomocou sebe, ale s pomocou profesionála. Sú rôzne, ale čerpajú z podobných princípov.

Contact Us